gjorgego has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★
Edit this entry  
12
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry