Sort by

Giuliano has logged 27 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Sad Hill Unearthed

Sad Hill Unearthed

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Post it

Post it

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
a story about

a story about

×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manic Pixie Prostitute

Manic Pixie Prostitute

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry