Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Coward

The Coward

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Projapoti Biskut

Projapoti Biskut

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Maati

Maati

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jhinder Bandi

Jhinder Bandi

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sherni

Sherni

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Story of Diana

The Story of Diana

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mimi

Mimi

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
14 Phere

14 Phere

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Major Grom: Plague Doctor

Major Grom: Plague Doctor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Karwaan

Karwaan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burn Out

Burn Out

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aligarh

Aligarh

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bhaag Milkha Bhaag

Bhaag Milkha Bhaag

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bangalore Days

Bangalore Days

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Runaway

Runaway

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jodhaa Akbar

Jodhaa Akbar

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shah Jahan Regency

Shah Jahan Regency

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chokher Bali

Chokher Bali

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sriman Prithviraj

Sriman Prithviraj

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry