• Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Death Valley

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Dwellers

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • Landlocked

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Poser

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★★

  • Agnes

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Walks in the woods

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Bad Girls

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Threshold

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Papi Ramirez vs Giant Scorpions

    ★★★★★

  • The Flower Tapes

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Run

  • Vicious Fun

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Shared Document

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • A Nightmare Wakes

    ★★★★★

  • Violation

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Robin's Wish

    ★★★★★

  • Bleed With Me

    ★★★★½

  • Slaxx

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★★