Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dry

The Dry

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry