• Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Palmer

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Dry

    ★★

  • Your Honor

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • King Rocker

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Love and Monsters

  • Shithouse

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Third Day

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Donut King

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Capone

    ★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½