• LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No One Gets Out Alive

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★½

  • Intrusion

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Help

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Queenpins

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Ein Sommer in Antwerpen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • My Dad is a Sausage

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Locked Down

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Craft: Legacy

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★