stephanie has logged 35 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Never Promised You a Rose Garden

I Never Promised You a Rose Garden

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Sweet Audrina

My Sweet Audrina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Turn of the Screw

The Turn of the Screw

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paul

Paul

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Why We Fight: War Comes to America

Why We Fight: War Comes to America

1945
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Turn of the Screw

The Turn of the Screw

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood and Roses

Blood and Roses

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Instinct

Instinct

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carmilla

Carmilla

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drawn to You

Drawn to You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pages of a Girl

Pages of a Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lucy's Tale

Lucy's Tale

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Una vida iluminada

Una vida iluminada

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
El último payador

El último payador

1950
×
★★★
Edit this entry  
14
Successive Slidings of Pleasure

Successive Slidings of Pleasure

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gaucho War

The Gaucho War

1942
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cuesta abajo

Cuesta abajo

1934
×
★★½
Edit this entry  
13
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bronte Sisters

The Bronte Sisters

1979
×
★★
Edit this entry  
08
The Bostonians

The Bostonians

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edgar Allan Poe’s Annabel Lee

Edgar Allan Poe’s Annabel Lee

1969
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Seven-Per-Cent Solution

The Seven-Per-Cent Solution

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary, Queen of Scots

Mary, Queen of Scots

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Wall of Silence

A Wall of Silence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Daphne

Daphne

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
If These Walls Could Talk 2

If These Walls Could Talk 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry