• The Hateful Eight

  • A Very Murray Christmas

    ★★

  • The Big Short

    ★★

  • Victor Frankenstein

    ★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★

  • Burnt

    ★★

  • Crimson Peak

  • Beasts of No Nation

    ★★

  • The Martian

  • De Palma

  • Straight Outta Compton

    ★★★

  • Best of Enemies

  • Wet Hot American Summer: First Day of Camp

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

    ½

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • 100 Second Chances

    ★★

  • Get Hard

    ★½

  • Trainwreck

    ★★★

  • Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

  • The Club

    ★★★★

  • Mistress America

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Mortdecai

    ★★★★★

  • Blackhat

    ★★

  • The Interview

    ★½

  • Unedited Footage of a Bear

  • Ex Machina

    ★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ½

  • Pasolini

    ★★★½

  • Tusk

    ★★

  • While We're Young

    ★★★½

  • Heaven Knows What

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★½

  • Leviathan

    ★★★½

  • Timbuktu

    ★★★★

  • Godzilla

  • The Trip to Italy

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ½

  • Neighbors

    ★★★

  • Chef

    ½

  • The Lego Movie

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Listen Up Philip

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • Nymphomaniac

    ★★★

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Oldboy

    ★★

  • Aziz Ansari: Buried Alive

  • Thor: The Dark World

    ½

  • Ida

  • Her

    ★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★½

  • Filth

    ★½