• The Trial

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★

  • Men

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

  • 47 Meters Down

    ★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★

  • Riverboat Song

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ½

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Kuso

    ★★★

  • Death Race 2050

  • We hold where study

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ½

  • HyperNormalisation

    ★★

  • Crisis in Six Scenes

  • Into the Inferno

    ★★★½

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

  • NOVA: Vikings Unearthed

    ★★½

  • Dog Eat Dog

    ★★★½

  • Kitty

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Aquarius

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • Betting on Zero

    ★★★

  • Alan Partridge's Scissored Isle

    ★★★★★

  • Joe Pera Talks You to Sleep

    ★★★

  • This House Has People in It

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Sing

    ★★½

  • Deadpool

    ½

  • Hail, Caesar!

    ½

  • Certain Women

    ★★★★

  • Weiner

    ★★★

  • Love & Friendship

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ½

  • Love Is the Message, the Message Is Death

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½