Gian has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Clowns

The Clowns

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★½
Edit this entry  
06
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Flashback

Flashback

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silence Is a Falling Body

Silence Is a Falling Body

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Contempt

Contempt

1963
×
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
Edit this entry  
04
Easy Street

Easy Street

1917
×
Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
03
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
03
May revolution

May revolution

1910
×
Edit this entry  
03
Juan without Clothes

Juan without Clothes

1919
×
Edit this entry  
03
The Dangers of the Fly

The Dangers of the Fly

1920
×
Read the review Edit this entry  
02
I See You

I See You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry