• Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Seance

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Bad Christmas

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Kids in the Bikes

    ★★★½

  • Seeing Red

    ★★★

  • The Siamese Bond

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Meander

  • Flashback

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Unlimited Edition

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Spring Blossom

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Tragic Jungle

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Come True

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Quiet

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Intuition

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★★★

  • The Last City

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • History of the Occult

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★