• Before Midnight

    ★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Winter Light

    ★★★

  • Rust and Bone

    ★★★½

  • The Animatrix

    ★★★★

  • Burning

    ½

  • Summer with Monika

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★