• The Book of Fish

    ★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Soul

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Deliver Us from Evil

    ★★

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Super Disco

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★½

  • Porosity Valley 2: Tricksters

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • ROMEO

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • EXIT

    ★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Sea of Itami Jun

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Zombie for Sale

    ★★½

  • Idol

    ★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★½

  • Alita: Battle Angel

  • Extreme Job

    ★★

  • The Dude in Me

  • The Drug King

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • SHADOWBANNED

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

  • Maggie

    ★★★★

  • A War of Memories

    ★★½

  • The Purity of Vengeance

    ★★★

  • Overlord

    ★½

  • The Great Battle

    ★★½

  • Halloween

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Ocean's Eight

  • Burning

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Yoo Byung Jae: Too Much Information

    ★½

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Museo

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★

  • Steel Rain

    ★★½

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • The Greatest Showman

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Microhabitat

    ★½

  • Park Hwa-young

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Outlaws

    ★★

  • The Fortress

    ★★★★