Sort by

Ghostsmut has logged 30 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry