Sort by

Ghostsmut has logged 188 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dealt

Dealt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Leviathan: The Story of Hellraiser and Hellbound: Hellraiser II

Leviathan: The Story of Hellraiser and Hellbound: Hellraiser II

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fog

The Fog

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry