Sort by

Ghostsmut has logged 23 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
22
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Armstrong Lie

The Armstrong Lie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Come with the Rain

I Come with the Rain

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Split Second

Split Second

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry