Victor A. Baudelaire has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ivan the Terrible, Part I

Ivan the Terrible, Part I

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Detention

Detention

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Girlfriend Candice

My Girlfriend Candice

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Kid And Me

My Kid And Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry