Victor A. Baudelaire has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
Edit this entry  
04
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday

Friday

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hatchet

Hatchet

2006
×
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Read the review Edit this entry