Sort by

cleansing my soul has logged 687 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Future Story

Future Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★
Edit this entry  
26
I am Twenty

I am Twenty

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Ernest Borgnine on the Bus

Ernest Borgnine on the Bus

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyimofe (This Is My Desire)

Eyimofe (This Is My Desire)

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
19
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Cane River

Cane River

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baraka

Baraka

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★
Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Days

Last Days

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Babel

Babel

2006
×
★
Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★
Edit this entry  
09
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
07
Kabhi Haan Kabhi Naa

Kabhi Haan Kabhi Naa

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★
Edit this entry  
04
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Legend

Legend

2015
×
★
Edit this entry  
29
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Future Story

Future Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ludo

Ludo

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Glamorous Boys of Tang

The Glamorous Boys of Tang

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tepepa

Tepepa

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry