Gerasol has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inhuman Kiss

Inhuman Kiss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Islands

Islands

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La leyenda de la Llorona

La leyenda de la Llorona

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Legend of the Nahuala

The Legend of the Nahuala

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry