Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry Magic

Cherry Magic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Beautiful Man

My Beautiful Man

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
211

211

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
We Best Love

We Best Love

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
2gether: The Series

2gether: The Series

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Best Love: Fighting Mr. 2nd

We Best Love: Fighting Mr. 2nd

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Promised You the Moon

I Promised You the Moon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Security

Security

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry