• Tenet

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★½