• BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Show Dogs

    ½

  • Life of the Party

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★

  • October

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Rampage

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Museo

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Every Day

    ★★★½

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★

  • Transit

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Padmaavat

    ★½

  • Tully

    ★★½

  • King in the Wilderness

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Early Man

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Opus I

    ★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Destiny: The Tale of Kamakura

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Geostorm

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Snowman

  • Marshall

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Tough Guys

    ★★½

  • Victoria & Abdul

    ★★

  • Revenge

    ★★★½

  • Jane

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★½

  • mother!

    ★★

  • It

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½