• Britney Vs Spears

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Des

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • The Bay of Silence

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Becoming

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★½

  • Coded Bias

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Rebuilding Paradise

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Last Full Measure

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★