Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pretty Persuasion

Pretty Persuasion

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Initiation

Initiation

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Triangle

The Triangle

2016
×
★½
Edit this entry  
02
Crone Wood

Crone Wood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Weekender

Weekender

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Devil in the Flesh

Devil in the Flesh

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fear Footage 3AM

The Fear Footage 3AM

2021
×
Edit this entry  
18
The Fear Footage

The Fear Footage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Farm 2 - Closer to The Truth

Paranormal Farm 2 - Closer to The Truth

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Paranormal Farm

Paranormal Farm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Begotten

Begotten

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
The Caller

The Caller

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry