Gasteleo has logged 184 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Club

The Club

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Separation

A Separation

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
On the Ice

On the Ice

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
½
Edit this entry  
11
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Boy

Boy

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
Edit this entry  
10
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
Still Life

Still Life

2006
×
★½
Edit this entry  
07
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★
Edit this entry  
30
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Day I Became a Woman

The Day I Became a Woman

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
½
Edit this entry  
22
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★★
Edit this entry  
21
Once Were Warriors

Once Were Warriors

1994
×
Edit this entry  
21
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★
Edit this entry  
19
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★½
Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★½
Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Salaam Bombay!

Salaam Bombay!

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
When Father Was Away on Business

When Father Was Away on Business

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★
Edit this entry  
09
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Edit this entry  
08
Chocolat

Chocolat

1988
×
½
Edit this entry  
08
Europa Europa

Europa Europa

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★½
Edit this entry  
07
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★½
Edit this entry  
06
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★
Edit this entry  
05
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★
Edit this entry