Garyd1972 has logged 31 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolfman's Got Nards

Wolfman's Got Nards

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Figures in a Landscape

Figures in a Landscape

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safe Men

Safe Men

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mom

Mom

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry