Garyd1972 has logged 353 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unearth

Unearth

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Rock

The Devil's Rock

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Werewolves on Wheels

Werewolves on Wheels

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superman: The Last Son of Krypton

Superman: The Last Son of Krypton

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Superman

Superman

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Double

The Devil's Double

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
Edit this entry  
20
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black as Night

Black as Night

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Cyborg

Cyborg

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Zoe

Zoe

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Injustice

Injustice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Borley Rectory

The Haunting of Borley Rectory

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
South of Heaven

South of Heaven

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★½
Edit this entry  
29
Suicide Kings

Suicide Kings

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry