Sort by

Gardy has logged 129 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tutti per 1 - 1 per tutti

Tutti per 1 - 1 per tutti

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Court

Court

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Post Mortem

Post Mortem

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lie

The Lie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wasteland

The Wasteland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saint-Narcisse

Saint-Narcisse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Not Insane

Crazy, Not Insane

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Between Dying

In Between Dying

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truth About La Dolce Vita

The Truth About La Dolce Vita

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
Edit this entry  
08
The Best is Yet to Come

The Best is Yet to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Notturno

Notturno

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love After Love

Love After Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Listen

Listen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Laila in Haifa

Laila in Haifa

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Salvatore: Shoemaker of Dreams

Salvatore: Shoemaker of Dreams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fiori, Fiori, Fiori!

Fiori, Fiori, Fiori!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry