GarbageGav has logged 473 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Edit this entry  
27
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freiheit

Freiheit

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Look at Life

Look at Life

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Truman

Truman

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Socrates

Socrates

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Stuck

Stuck

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Pippin

Pippin

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Turbo

Turbo

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Count

The Count

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Charlotte and Her Boyfriend

Charlotte and Her Boyfriend

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry