• Doctor Who: Eve of the Daleks

  • The King's Man

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Single All the Way

    ★★½

  • South Park: Post COVID

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

  • South Park Vaccination Special

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Boss Baby: Get That Baby!

  • The Old Guard

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

  • Happiness Continues

    ★★★

  • Misbehaviour

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • The Thing About Harry

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • Holiday Rush

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Joker

  • Sanditon

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Chasing Happiness

  • Good Omens

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★