chaeri has logged 160 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Song

The Last Song

2010
×
★½
Edit this entry  
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Are Mari Pepa

We Are Mari Pepa

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ayotzinapa: The Turtle's Pace

Ayotzinapa: The Turtle's Pace

2018
×
Edit this entry  
05
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
El Especial de Alex Fernández, el Especial

El Especial de Alex Fernández, el Especial

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Side of the Heart

The Dark Side of the Heart

1992
×
Edit this entry  
04
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kowloon Walled City

Kowloon Walled City

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
Carlos Ballarta: furia ñera

Carlos Ballarta: furia ñera

2018
×
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
01
Güeros

Güeros

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Museo

Museo

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read prior review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry