• The House

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Anonymously Yours

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

  • Dune

  • The Lost Daughter

  • King Richard

  • The Power of the Dog

  • The Kissing Booth 3

  • Prayers for the Stolen

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Annette

  • No Sudden Move

  • Werewolves Within

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • A Glitch in the Matrix

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • The Midnight Sky

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Someone Has to Die

  • Soul

  • Creating The Queen's Gambit

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★

  • Nomadland

  • New Order

  • Host

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

  • ARKA (Somos mente, no materia)

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Rising High

    ★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★½

  • Shiva Baby

  • La felicidad en la que vivo

  • Mutiny of the Worker Bees

    ½

  • My Boyfriend's Meds

    ½

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Road to Roma

    ★★½

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½