Gabriel has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tripping with Nils Frahm

Tripping with Nils Frahm

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shake! Otis at Monterey

Shake! Otis at Monterey

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Farewell to the Summer Light

Farewell to the Summer Light

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cityscape

Cityscape

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fiorucci Made Me Hardcore

Fiorucci Made Me Hardcore

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Film to Come

The Film to Come

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Century of Energy

A Century of Energy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Can't Put Your Arms Around a Memory

You Can't Put Your Arms Around a Memory

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry