Gabriel has logged 128 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lights

Lights

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Séance

Séance

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cosmic Ray

Cosmic Ray

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mea Culpa

Mea Culpa

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
6-18-67

6-18-67

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freiheit

Freiheit

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Rota do Brilho

A Rota do Brilho

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
31
1:42.08

1:42.08

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Herbie

Herbie

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
anyone lived in a pretty [how] town

anyone lived in a pretty [how] town

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Chronicle of a Disappearance

Chronicle of a Disappearance

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
She Said, He Said

She Said, He Said

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Essa Grande Coisa que Nunca Acontece

Essa Grande Coisa que Nunca Acontece

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirante

Mirante

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bem no Meio do Céu

Bem no Meio do Céu

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Readers

Readers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nietzsche Sils Maria Rochedo de Surlej

Nietzsche Sils Maria Rochedo de Surlej

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry