Gabriel has logged 25 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Irani

Irani

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birth of the Pearl

Birth of the Pearl

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Le bon invalide et les enfants

Le bon invalide et les enfants

1908
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nymph of the Waves

A Nymph of the Waves

1900
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Goodness Newness Oldness Badness

Goodness Newness Oldness Badness

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Father and Daughter

Father and Daughter

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cinema Novo

Cinema Novo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ethereal Melancholy of Seeing Horses in the Cold

The Ethereal Melancholy of Seeing Horses in the Cold

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Irresolute

Irresolute

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightwalk

Nightwalk

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry