• Visit

    ★★★½

  • France Against the Robots

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • Days

    ★★★★½

  • Light in the Tropics

    ★★★★½

  • All Hands on Deck

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★

  • Red Moon Tide

    ★★★★

  • All the Dead Ones

    ★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★½

  • The Salt of Tears

    ★★★★½

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★★

  • Shine Your Eyes

    ★★★★½

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★

  • My Name Is Baghdad

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★★

  • Cavalo

    ★★★½

  • Cabeça de Nêgo

    ★★★★½

  • Colombia in My Arms

    ★★★

  • Blood Sings

    ★★★★

  • Yesterday There Were Strange Things in the Sky

    ★★★½

  • É Rocha e Rio, Negro Leo

    ★★★★½

  • We Are All in the Gutter, But Some of Us Are Looking at the Stars

    ★★★

  • Egum

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★★

  • Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Year of the Discovery

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • A Yellow Animal

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Apiyemiyekî?

    ★★★★

  • Mosquito

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Crazy Samurai Musashi

    ★★★½

  • À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

    ★★★½

  • Sealed

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Mommy Got a Demon

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Manhãs de Amanhã que Nunca Existiram

    ★★★★★

  • Mãtãnãg, a Encantada

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Contemporary Cinema

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Arid Zone

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Lavender

    ★★★

  • Barretão

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Prison Flowers

    ★★★★

  • Siron. Time on Canvas

    ★★★★

  • 中孚 61. The Inner Truth

    ★★★½

  • Virago

    ★★★★