Gabriel has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Graduate

The Graduate

1967
×
Read the review Edit this entry  
25
Small Axe

Small Axe

2020
×
Edit this entry  
25
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
Edit this entry  
25
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
Edit this entry  
25
Education

Education

2020
×
Edit this entry  
25
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Victoria

Victoria

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1971
×
Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Many Possible Futures. With Renato Nicolini

Many Possible Futures. With Renato Nicolini

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry