• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Socorro, Virei uma Garota!

  • Parasite

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Honest Candidate 2

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • First Reformed

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • The Shack

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Silent Voice

  • Your Name.

    ★★

  • Sweet Dreams

    ★★★

  • Sausage Party

  • Deadpool

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Afternoon Class

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★★

  • Pixels

    ½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★½

  • Os Caras de Pau em O Misterioso Roubo do Anel

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Paddington

    ★★½

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★½

  • The Honest Candidate

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Rio 2

  • The Lego Movie

  • A Goy Guide to World History

    ★★★★½

  • Till Luck Do Us Part 2

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ½

  • Her

    ★★½

  • About Time

    ★★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★½

  • Man of Steel

  • Monsters University

  • The Garden of Words

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Rise of the Guardians

  • Wreck-It Ralph

  • Till Luck Do Us Part

  • Hotel Transylvania

  • The Perks of Being a Wallflower

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★½

  • Ice Age: Continental Drift

  • The Amazing Spider-Man

  • Moonrise Kingdom

    ★½

  • The Avengers

    ★½

  • The Lorax

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

  • The Adventures of Tintin

  • Spy Kids: All the Time in the World

  • Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

  • The Smurfs

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Cars 2