• The Guilty

  • 7 Prisoners

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Worlds

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★★½

  • Homunculus

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Meihōdō

    ★★★

  • Printtemps

    ★★★

  • Private Collection

    ★★½

  • Puparia

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Mulher Oceano

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Propiedades de una esfera paralela

    ★★

  • Another Round

    ★★

  • Still Processing

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

  • See You In My Dreams

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • Extraction

  • Valdediós

    ★★½

  • The Metamorphosis of Birds

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Father

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★

  • The Social Dilemma

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Little Letter

    ★★★½

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • Twelve Seasonal Films

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • The Forest of Love

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Sertânia

    ★★½

  • The Girl From the Other Side

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Enter the Anime

    ½