Gabeg has logged 98 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outback

The Outback

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Newsies

Newsies

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madea's Family Reunion

Madea's Family Reunion

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Madea Goes to Jail

Madea Goes to Jail

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Mad Black Woman

Diary of a Mad Black Woman

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Open Season: Scared Silly

Open Season: Scared Silly

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Open Season 2

Open Season 2

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Open Season

Open Season

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rio

Rio

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry