G. has logged 13 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Indecent Desires

Indecent Desires

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Night

Black Night

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sorcerers

The Sorcerers

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Thundercrack!

Thundercrack!

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Something Wild

Something Wild

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry