• The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Giving Birth to a Butterfly

    ★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Mondo Hollywoodland

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Agnes

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Moby Doc

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • RK/RKAY

    ★★★

  • Hotel Poseidon

    ★★½

  • Homunculus

    ★★½

  • Ayar

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Ninjababy

    ★★★½

  • CODE NAME: Nagasaki

    ★★½

  • No Trace

    ★★★

  • Man Under Table

    ★★★

  • King Car

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Used and Borrowed Time

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Greatland

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Dead Ones

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • 76 Days

    ★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★

  • Come True

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Monster SeaFood Wars

    ★★

  • Capone

    ★★½

  • Vampire Burt's Serenade

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All Time - Vol. 1: Midnight Madness

    ★★★

  • Honeydew

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Fried Barry

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Murder Death Koreatown

    ★★½

  • Welcome to the Circle

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★