Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
As You Are

As You Are

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Halston

Halston

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Feels

The Feels

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Howard

Howard

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry