futiledeviiices has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★½
Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Detour

Detour

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nina

Nina

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Louis Theroux: The Night in Question

Louis Theroux: The Night in Question

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★
Edit this entry