vee has logged 31 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tropico

Tropico

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mary Last Seen

Mary Last Seen

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
6 Years

6 Years

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry