Kell has logged 22 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greeks Had a Word for Them

The Greeks Had a Word for Them

1932
×
Read the review Edit this entry  
27
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Defendor

Defendor

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
if....

if....

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
Read the review Edit this entry