• No Sudden Move

  • Army of the Dead

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

  • Mare of Easttown

  • Eric Hobsbawm: The Consolations of History

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Sentinelle

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

  • In der Familie: Part 2

    ★½

  • The Man in the Woods

    ★★★★

  • Mank

  • Rogue City

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Seized

    ★★★

  • Fatman

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • A Perfect Crime

  • Tenet

    ★½

  • The Tax Collector

    ★½

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Debt Collectors

    ★★★½

  • The Cure

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Arkansas

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • The Hunt

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Trip to Greece

  • Alone

    ★★★★

  • Murder Death Koreatown

  • Days

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Goldman v Silverman

  • Polizeiruf 110: Die Lüge, die wir Zukunft nennen

    ★★★

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Knives Out

    ★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • Wasp Network

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • EXIT

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The White Storm 2: Drug Lords

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★½