Maxwell has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Recovery Boys

Recovery Boys

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry